Pomoc

Słowo Życia

1 Moi drodzy, mamy tak wielkie obietnice! Oczyśćmy się więc ze wszystkich brudów ciała i ducha. I w bojaźni przed Bogiem dążmy do pełnej świętości.

Radość Pawła

2 Otwórzcie dla nas swe serca! Przecież nikogo z was nie skrzywdziliśmy, nie oszukaliśmy i nie wykorzystaliśmy.
3 Nie mówię tego, by was obwiniać. Już powiedziałem, że na zawsze – na śmierć i życie – będziecie w naszych sercach.
4 Ufam wam bezgranicznie i jestem z was bardzo dumny. Przepełnia mnie zachęta i pomimo wszystkich cierpień moja radość nie zna granic.

Ból, który leczy

5 Po przybyciu do Macedonii nie doznaliśmy żadnej ulgi. Wszędzie tylko trudności: na zewnątrz różne przeciwności, a w sercu strach.
6 Wtedy Bóg, który pociesza przygnębionych, podniósł nas na duchu, przysyłając Tytusa.
7 Nie tylko samym jego przybyciem się zachęciliśmy, ale także wiadomością o tym, jak dobrze się u was czuł. Gdy opowiedział o waszej tęsknocie, jak się o mnie martwicie i troszczycie, to nie posiadałem się z radości!
8 Teraz nie żałuję, że wysłałem wam poprzedni list, choć wzbudziłem w was smutek. Kiedyś trochę tego żałowałem, bo dobrze wiem, że na pewien czas wywołał w was żal.
9 Ale teraz się cieszę! Nie z samego faktu waszego smutku, ale dlatego, że był to smutek ku opamiętaniu się, Boży smutek, którym nie wyrządziliśmy wam krzywdy.
10 Bo Boży smutek sprawia, że porzucamy grzech i dążymy do zbawienia – a tego się nie żałuje. A smutek tego świata prowadzi do rozpaczy i śmierci.
11 Zobaczcie, ile dobra przyniósł wam ten Boży smutek – jaką wzbudził w was gorliwość, chęć oczyszczenia się, poruszenie, bojaźń, tęsknotę, zapał, niechęć do grzechu. Zrobiliście wszystko, by dobrze zająć się tą sprawą.
12 A piszę o tym nie ze względu na tego, który źle postąpił, ani na tego, którzy krzywdy doznał. Piszę po to, by w obliczu Boga podkreślić, jak gorliwi wobec nas jesteście.
13 Ogromnie nas to zachęciło! A ucieszyliśmy się jeszcze bardziej z radości Tytusa, który był ogromnie zbudowany waszą postawą.
14 Nie musiałem się wstydzić tego, co mu o was powiedziałem. Bo jak wam mówiliśmy prawdę, tak i teraz prawdziwe okazało się to, za co was przed Tytusem chwaliłem.
15 Jego serce jeszcze bardziej do was przylgnęło, gdy wspominał posłuszeństwo was wszystkich i to, jak z szacunkiem i bojaźnią go ugościliście.
16 Tak się cieszę, że mogę mieć do was pełne zaufanie!
© 2018 ERF Medien