Pomoc

Słowo Życia

Paweł broni swojej służby

1 Teraz ja, Paweł, osobiście was wzywam do tych rzeczy, powołując się na łagodność i dobroć Chrystusa. Niektórzy z was mówią, że twarzą w twarz jestem nieśmiały, a na odległość taki odważny.
2 Proszę was, byście nie zmuszali mnie do okazywania tej śmiałości, gdy do was przybędę – szczególnie ci, którzy uważają, że mamy nieczyste motywy w tej służbie.
3 Choć jesteśmy zwykłymi ludźmi, nie służymy Bogu po ludzku.
4 Nasze narzędzia walki nie są ludzkie, ale czerpiąc moc z Boga, burzą duchowe twierdze
5 i wszystko, co jest przeciwne poznawaniu Boga. Bierzemy w niewolę każdy argument i poddajemy go w posłuszeństwo Chrystusowi.
6 Jesteśmy gotowi karcić wszelki bunt, aż będziecie w pełni posłuszni Bogu.
7 Oceniacie tylko powierzchownie, po wyglądzie. Kto dumnie uważa, że należy do Chrystusa, niech pamięta, że my również do Niego należymy.
8 Może się wydawać, że za bardzo szczycę się autorytetem, którego udzielił mi Pan – by was budować, nie krzywdzić. Ale nie wstydzę się tego.
9 Nie próbuję was swoimi listami zastraszyć,
10 jak to ktoś mówi: „W listach to on ostry i odważny. A osobiście to słabeusz i nieudolny w słowach”.
11 Niech taki lepiej pamięta, że jacy jesteśmy w listach – na odległość, tacy jesteśmy w czynach – u was.
12 My nie chcemy się porównywać z nikim, kto sam siebie chwali. Oni sami ze sobą się porównują i oceniają – nie rozumiejąc nawet, co robią.
13 Nie szczycimy się władzą, której nie mamy. Chcemy dosięgać poprzeczki, którą nam Bóg ustalił, a która obejmuje naszą służbę wśród was.
14 Nie przesadzamy twierdząc, że mamy do was prawo, gdyż pierwsi przynieśliśmy wam ewangelię o Chrystusie.
15 Nie szczycimy się cudzymi sukcesami. Mamy jednak nadzieję, że wasza wiara będzie coraz silniejsza, a nasza praca wśród was będzie się nadal rozwijać.
16 A później zaniesiemy ewangelię dalej, poza wasze tereny – ale tam, gdzie jej jeszcze nie głoszono, by nie szczycić się cudzą służbą.
17 „Kto jest dumny, niech będzie dumny w Panu”.
18 Bo nie ten, kto sam siebie chwali, jest wiarygodny, ale ten, kogo chwali Pan.
© 2017 ERF Medien